Informatyka

Obecnie dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się umiejętność obsługi komputera. Komputer uczy i bawi wg. odpowiednich programów. Dzięki nim dzieci w Przedszkolandii zdobywają nowe wiadomości z różnych dziedzin życia. Przedszkolaki zapoznają się z układem urządzeń, nazwami poszczególnych elementów, uczą się zasad ich funkcjonowania, nazw klawiszy i ich funkcji.

W Przedszkolandii znajduje się sala komputerowa wyposażona w 5 komputerów. Programy dla dzieci są atrakcyjne i kształtujące. Dzieci bardzo lubią pracować kolorami, figurami geometrycznymi, chętnie układają puzzle i rózne układanki. Odgadują zagadki, rysują i tworzą własne dzieła plastyczne. W ten sposób dzieci usprawniają swoją percepcje wzrokową i pamięć. Dzieci uczą się manipulować klawiaturą i myszką, przez co rozwija się ich sprawność manualna i sprawność ręki oraz orientacja w przestrzeni. Jest to niezbędne do rozwoju umiejętności czytania i pisania. Gry dydaktyczne wzbogacją wiadomości, usprawniają logiczne myślenie, rozwijają samodzielność.

informatyka

Jest wiele programów komputerowych, które mogą być wykorzystane w twórczym rozwoju dziecka 5 i 6 letnigo. Możemy do nich zaliczyć:
- "Bolek i Lolek"
- "Moje pierwsze ABC"
- "Multimedialny świat Juliana Tuwima"
oraz cała seria z Klikiem:
- "Klik uczy czytać"
- "Klik uczy liczyć w zielonej szkole"
- "Klik uczy śpiewać"

Ważne jest, aby dzieci w wieku przedszkolnym miały pierwszy kontakt z komputerem. Korzystanie z edukacyjnych programów komputerowych umożliwi przedszkolakom łatwiejsze przekroczenie progu szkolnego, dalsze rozwijanie zainteresowań i zdobywanie nowych doświadczeń.